5. märts 2012

Kaupo Kikkase toidufotokoolitus


Osalesin 3. märtsil FARMI korraldatud Toidufotokoolitusel, mille viis läbi Kaupo Kikkas. Sellele üritusele sattusin, kuna olin üks võitjatest retseptivõistlusel

Päev oli kevadeliselt päikseline, ning FoodStudiosse sisse astudes ootasid ees juba mitmed rõõmsad näod, kes jälgisid Ragne toimetamisi köögis (sel hetkel oli käsil just küüliku ettevalmistustööd tema ahjuga tutvustamiseks). Taamal paistis laud, mis oli erinevatest maitsvatest (esialgu silmale) paladest külluslikult lookas. Need olid esmamuljed, mis tekkisid FoodStudiosse sisse astudes.
 
Ragne tööhoos

 laud erinevate hõrgutistega

Kui kõik olid ennast tutvustanud, järgnes ca kahetunnine fotokoolitus, kus Kaupo näitas alustuseks paari nippi koduse valgustuse paremaks saamisel (algtõde on, et loomulik ehk päevavalgus on kõige parem) . Nt abiks olid fooliumiga kaetud papitükk, väike taskulamp ja läbi õlipudeli – meie kasutasime küll konjakipudelit :) - suunatud valgus. Seejärel sai igaüks ise oma käe külge panna ning katsetada kuuldud teooriat ka praktikas, et leivakompositsioon pildile püüda. Mina kasutasin tavalist digikaamerat ehk seebikat.

pildistamisaktsioon

 minu poolt pildile püütud leivakompositsioon

Targa ja kasuliku pildistamise jutu vahele degusteeriti erinevaid maitsvaid söögipalasid, mille Ragne oli valmistanud, räägiti omavahel juttu ning jagati muljeid retseptivõistlusel osalemisest. Kõige lõpuks serveeriti meile ahjus hautatud küülikut kartuli-juurselleripüree padjal ning magustoiduks presenteeris Ragne tema blogis veel mitte avaldatud hõrku suussulavat šokolaadi-toorjuustukooki, mis maitses ülihea! 

küülik kartuli-juurselleripüree põhjal

hõrk toorjuustu-šokolaadikook

Sellest kaunist päikselisest ja harivast laupäevasest päevast on mul ainult meeldivad mälestused, kindlasti nipid koduseks toidu pildistamiseks ning siiani täis kõht (olgu, liialdasin veidike) :)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar